ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ КРІПЛЕННЯ МІКРОСКОПА - D-optic
0 євро

Щоб визначити, яке кріплення СТОМАТОЛОГІЧНОГО МІКРОСКОПУ підійде саме Вам у клініку, потрібно детально розглянути його типи та умови, де Ви хочете працювати з оптикою. Ця стаття присвячена детальному розбору саме цих пунктів – типів та умов.

СТОМАТОЛОГІЧНИЙ МІКРОСКОП – це досить габаритна річ, і так як розміщається він у приміщеннях різних масштабів та розмірів має 3 види кріплень – підлоговий, настінний і настельний.

Не можна однозначно сказати, яке кріплення буде для Вас найкращим. Потрібно виходити з Ваших власних побажань, зручності користування та планування приміщення. І підходити до вибору раціонально та прагматично. Інколи знести перегородку для розміщення мікроскопу буде кращим рішенням, ніж вибирати іншу будівлю для клініки.

Підлогове кріплення для мікроскопів (стійка)

Це кріплення є універсальним і досить мобільним, його можна переміщати по клініці або приміщенню, де ведеться прийом пацієнта, адже воно облаштоване маленькими колесами (з гальмівними фіксаторами). Підлогове кріплення часто використовується початківцями через його простоту і високу практичність.

Чому такі вимоги?

Все дуже просто. Мікроскоп розташовується по ліву руку стоматолога, відповідно по цю сторону у приміщенні не має бути нічого, що може завадити роботі – тумби, шафи. Якщо бути точними, то для мікроскопа на підлоговому кріпленні має бути до 80 см вільного місця з лівого боку стоматолога.

Якщо працювати з мікроскопом по праву руку – пацієнту буде некомфортно. А підлога мусить бути жорсткою і рівною, щоб при русі мікроскопу не передавались вібрації, які негативно впливають на кронштейн та інші рухомі частини.

Що робити, якщо мікроскоп потрібен, але місця в кабінеті немає або без тумб та шаф ніяк не обійтись? Порада наших спеціалістів в такому випадку – якщо у Вас бракує місця, то потрібно придивитись до кріплення на стелю або на стіну. Воно є хорошою альтернативою в такому варіанті.

Важливо знати

Слід дотримуватися великої обережності при переміщенні мікроскопа на колесах для того, щоб виключити можливість контакту оптичної головки з виступаючими частинами стоматологічної установки.

 

Кріплення на стіну/стелю

Якщо говорити про плюси цього кріплення, то воно є найбільш ергономічним. Із мінусів – такий мікроскоп буде зафіксовано в одному приміщенні, і його неможливо буде переміщати по клініці. Основна вимога для стінового кріплення – відстань від стіни до установки має складати максимум 1,10 – 1, 20 метри, а висота стелі, при стельовому, не повинна перевищувати 4 метри. Горизонтальне плече стельового мікроскопа кріпиться на висоті не менше 1,8 м.

При стельовому або настінному кріпленні бажано, щоб друге плече було подовженим (950 мм). Це дозволяє мати велику свободу переміщення оптичної голови у вертикальній площині. При такому розташуванні можна буде легко використати всі з’єднання оптики.

Важливо знати
  1. Тут діє та сама умова, що і при настельному кріпленні. Стіна мусить бути несуча, не гіпсокартон і не перестінок, адже оптична установка буде важити від 40 до 70 кг.
  2. Дехто з наших клієнтів при будівництві клініки, одразу розраховує, де бути кріпитися на стіну мікроскоп і одразу ту площу укріплює, щоб вона витримала оптику.
  3. Якщо Ви не можете чітко визначитись з планом при будівництві клініки або знімаєте в оренду приміщення в будинку – рекомендуємо звернутись до наших спеціалістів, які допоможуть вказати, де саме краще розмістити Ваш мікроскоп або де краще за все розмістити такі укріплення.

Одразу при комплектуванні клініки плануйте місце для всього медичного обладнання – рентгену, мікроскопу тощо. Подумайте, як краще все розставити, щоб робота з технікою принесла більше користі, аніж незручностей для Вас і Ваших клієнтів.

Інші новини